Tiktak medya


Kim
veNeyin nesi?Biz biraz havalı biraz çılgın ve biraz da tasarımcı insanlarız. Yaptığımız çalışmalarla insanlarla dost olmaya başaran bir ekibiz, ve bir çok firmadan daha kaliteli iş yaptığımıza inanırız ama onlar kadar acımasız değiliz.

Sıkıcı ve sıradan tasarımlar bize göre değil, biz çılgın ve sıradışı olaylar peşindeyiz. Kurumsallık bizim açımızdan işinin hakkını vermektir, yoksa haberleri bile olmayan logoları referans olarak dizmek değil.

 

2008 yılından bu yana değişik firmalar bünyesinde grafik ve tasarım işleri ile uğraştık ve bir nevi kendimizi geliştirdik.

Tasarımcı ve sıradışı fikirleri şekilllendirip dostlarımıza sunarak onların da fikirlerini alarak güzel şeyler başardığımıza inanıyoruz. En yoğun hizmet verdiğimiz yerlerden birtanesi ESKİŞEHİR dir ve bu güzel şehirde bir çok anıyı paylaştık. Eskişehir ufak olmasına rağmen bir çok konuda dokunuşlarımız mevcuttur. Gerek grafik gerek kodlama gerek düşünce ve slogan mutlaka bir iz bırakmışızdır. İşimizi seviyoruz ve aşk ve sevgi ile bu işi yapıyoruz. Bir çok freelance çalışan takım arkadaşlarımız ile birlikte bu işi en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz. İnsanlar freelance çalışınca daha mutlu ve daha verimli çalıştıklarına inanıyoruz. Belki bir Facebook veya bir Google ofisi gibi bir ofismiz yoktur ama sevgimiz onlara katbe kat büyüktür.

Günümüzde bir firma için yalnızca bir web sitesine sahip olmak yeterli değildir. Dijital mağazanız Facebook, Twitter, Instagram ve LinkedIn gibi sosyal medya pazarlama sitelerine ulaşma eforuna sahiptir ve siz de artık bundan yararlanmayı düşünmelisiniz. İşletmenizin hala bir Instagram ve Twitter hesabı ya da bir Facebook sayfası yoksa siz de artık rekabetin gerisinde kalma tehlikesini almayın ve hemen harekete geçin.

Dünya üzerinde her 13 kişiden birinin Facebook hesabı olduğunu, günde ortalama 460 bin kişinin Twitter hesabını açtığını ve her ay 800 milyon kişinin YouTube sayfasını tıkladığını düşünürsek potansiyelin ne kadar büyük olduğunu görebiliriz.


Hedef belirleme &
Hedefi yakalamak


Herkes sosyal medyayı kullanabilir ama doğru kullanan başarıyı elde eder.

Ürününüzü seven, beğenen sosyal medya kullanıcıları ağızdan ağıza yayma şeklinde ürününüzün avukatlığını da yapabiliyorlar. Beğenir ve paylaşıyorsan ya o ürünü seviyor ya da aidiyet hissediyorsundur. Paylaşmak, ben bu ürüne güveniyorum ve tavsiye ediyorum anlamına da gelmektedir. Nasıl geçmişte çok az kimsenin cebinde GSM telefonu var, ve insanlar daha sonra bunun bir gereklilik olduğunu fark ettiyse, sosyal medya için de öyle olacaktır. Şimdiden iletişimimin %90’nını sosyal medya kanalları üzerinden yapıyorum. İnsanlara sosyal medyadan ulaşmak, bana daha kolay ve verimli geliyor.

Sosyal medya bir mıknatıs gibi insanları kendine çekiyor. Ne kadar uzak kalmak istesek de ayrı kalmak mümkün değil gibi görünüyor. Sosyal pazarlama açısından da fırsatları görüp değerlendirmek gerekiyor. Küçük stratejilerle bile verimliliği artırmak mümkün. Marka değeri ve marka sadakati oluşturmak için binlerce doları harcıyor ama sosyal medyayı kullanmıyorsanız paranızı çöpe atıyorsunuz demektir.